Dlaczego warto kupić dziecku zabawkę interaktywną?

Dzisiejsze czasy oferują nam zabawki na najwyższym światowym poziomie dostępne w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo zważywszy na ich niskie ceny, tym bardziej warto korzystać z możliwości ich kupienia, aby zapewnić naszemu dziecku odpowiedni rozwój od najmłodszych lat.

Nowoczesna zabawka interaktywna

zabawki interaktywneOd pierwszych chwil życia kupując mojemu dziecku zabawki celowałam głównie w te interaktywne. Na początku były to głównie grzechotki wydające dźwięki oraz oczywiście kultowe maty interaktywne, które oswajają nasze dziecko z otaczająca je rzeczywistością. Wkrótce jednak przyszedł czas na nowego typu zabawki przeznaczone dla nieco starszych dzieciaków. Wiele osób w dzisiejszych czasach kupuje dzieciom prawdziwe tablety, jednak dla mnie jest to nieco niewłaściwe. Wychodzę z założenia, że należy dzieci uczyć oraz przyzwyczajać do technologii jednakże stopniowo i adekwatnie do ich wieku. Taki sposób gwarantują nam właśnie zabawki interaktywne. W jednym ze sklepów trafiłam na tablet do złudzenia przypominający ten prawdziwy. Również był na dotyk, a wygląd wszystkich ikonek był utrzymany w takiej konwencji jaką spotkamy w dzisiejszych tabletach. Tablet ten był jednak zabawką, która przede wszystkim uczyła. Dzięki niemu nasze dziecko mogło poznać literki i głoski, a także nauczyć się je wymawiać oraz oczywiście pisać. Podobnie jak w przypadku cyferek. Dziecko również uczyło się kształtów, kolorów, poznawało wiedzę o zwierzątkach oraz o instrumentach. Zabawka również uczyła refleksu i rozpoznawania dźwięków za pomocą słuchu.

Tego typu zabawki, moim zdaniem są najlepsze jeżeli chcemy zapewnić dziecku doskonałą naukę połączoną z zabawką już od pierwszych lat jego życia. Zabawka doskonale łączyła te elementy w sobie. Zapoznawała dziecko z otaczającą nas na co dzień technologią i jednocześnie uczyła po prostu świata. Dzięki tej zabawce moje dziecko nie rusza mojego tabletu, ani nawet nie wyraża chęci jego użytkowania.