Dietetyczne przepisy, ważny błonnik witalny

Od jakiegoś czasu staram się jeść zdrowo. Chciałam też zachęcić moją rodzinę, aby również postanowili skosztować mojego jedzenia. Przecież zdrowa żywność jest przepyszna. Tylko nie wszyscy wiedzą jak ją przyrządzać, z czym jeść i tak dalej. W ręce wpadły mi różne przepisy.

Jak działa błonnik witalny?

błonnik witalnyChciałam, aby w potrawie którą przygotuję gościł znakomitej jakości błonnik witalny w dużych ilościach, ponieważ ten składnik działa zbawiennie na organizm. Na początek postanowiłam zaserwować zupę ze szpinakiem i czosnkiem, z grzankami, ponieważ czosnek wzmacnia odporność, a w tych porach roku zachorowalności są naprawdę bardzo duże. Grzaneczki oczywiście z błonnika, więc wszystko zdrowo. Zastanawiałam się, czy mojej rodzinie będzie to smakować, ale miałam nadzieję że tak. Specjalnie odwiedziłam sklep ekologiczny, aby dostać specjalny olej kokosowy, który jest bardzo delikatny, i na pewno nie sprawi, że komuś będzie ciężko na żołądku. Miałam szczęście, bo akurat hurtownia ekologiczna dawała im świeżą dostawę i mogłam wybierać do woli w różnych ciekawych i przyprawach, i produktach kulinarnych. Zawsze od razu wykupują to co najlepsze, a tak to miałam okazję spróbować coś, czego jeszcze nie jadłam. Zrobię ziemniaczki z koperkiem jeszcze, bo jak tylko zobaczyłam świeży koperek, to od razu postanowiłam go nabyć. Ważne, aby zapachy im się spodobały, to i ta żywność ekologiczna jakoś im pójdzie. Nos jest bardzo ważnym elementem, bo zmysł zapachu jest według mnie najważniejszy podczas spożywania posiłków, i sprawia, że coś chcemy zjeść, a czegoś nie.

No i w ten sposób przygotowałam potrawy dla całej mojej rodziny i muszę przyznać, że nawet im to smakowało. Muszę im dać przepisy i namiary na sklep, to może zmienią swoją codzienną dietę tak jak ja, i będziemy wszyscy zdrowsi i pełni energii.