Dach w nowym domu dociepliłem wełną mineralną

Żeby postawić dzisiaj nowy dom to trzeba albo mieć naprawdę dużo pieniędzy albo mieć wiedzę i umiejętności, żeby jak najwięcej zrobić przy takiej budowie samemu. Ja jestem przykładem wypośrodkowania. Mamy z żoną sporo pieniędzy na budowę, ale jak najwięcej chcemy zrobić samodzielnie, żeby też trochę zaoszczędzić. Na budowie robię tylko to za co jestem w stu procentach pewien.

Położenie wełny mineralnej nie było trudne

wełna mineralna łódźJak nasz dom był już w stanie surowym zamkniętym to postanowiłem sam docieplić dach. Uznałem, że to jest praca, którą z powodzeniem mogę wykonać samodzielnie. Najpierw przez kilka godzin oglądałem w internecie filmy z poradami fachowców. Postanowiłem, że na docieplenie dachu najlepsza będzie wełna mineralna Łódź to miasto, w którym kupiłem ją po najniższej cenie. Do wyboru miałem jeszcze styropian albo piankę PUR. Styropianem ciężko się dociepla dach po jest to materiał trudno modyfikowalny jeśli chodzi o kształt. Do położenia pianki musiałbym wziąć fachowców, którzy za taką pracę liczą sobie całkiem sporo. Kupiłem wełnę i wziąłem się do pracy. Zaopatrzyłem się w odpowiednie narzędzia i materiały montażowe. Prace na poddaszu zajęły mi dwa dni, ale było warto. Dociepliłem dach jak prawdziwy fachowiec rozkładając wełnę mineralną nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Nagimnastykowałem się przy tym okropnie, ale jesteśmy z żoną kolejne kilka tysięcy złotych do przodu.

Uważam, że przy budowie domu jest wiele prac, które każdy mężczyzna może wykonać samodzielnie. Tym bardziej, że filmy instruktażowe są tak łatwo dostępne. Wystarczy jedynie odrobina chęci no i sporo wolnego czasu. Mnie opłaciło się wziąć dwa dni urlopu, żeby dach docieplić samodzielnie. Nic przy tym nie straciłem, ale bardzo dużo zaoszczędziłem.