Czyste parki dzięki pojemnikom na psie odchody

Po swoim pupilu należy sprzątać i powinno się uczyć tego dzieci od najmłodszych lat. Żeby parki i skwerki wyglądały estetycznie należy o nie dbać. Niektórzy ludzie wyprowadzają psy na spacery na place zabaw dla dzieci i nie sprzątają po pupilach, co niesie ryzyko złapania różnego rodzaju chorób przez bawiące się tam dzieci.

Czyste parki dzięki pojemnikom na psie odchody

pojemniki na psie odchodyAby zachować czystość w parkach, na placach zabaw czy skwerkach, każdy właściciel czworonoga powinien pamiętać o sprzątaniu po nim. Specjalne pojemniki na psie odchody zainstalowane są wszędzie tam, gdzie właściciele uczęszczają na spacery z psami. Często przy takich pojemnikach zamontowany jest specjalny podajnik na woreczki na psie odchody. Nawet producenci smyczy urozmaicili budowę uchwytu smyczy w dyskretny pojemniczek na woreczki. Coraz bardziej rosnąca świadomość, że należy dbać o czystość sprawia, że spacerowicze sięgają po woreczki. Takie woreczki wraz zawartością należy wyrzucać do specjalnych pojemników, które są do tego przeznaczone. Nie wolno wyrzucać ich do tradycyjnych koszy na śmieci. Odchody są utylizowane w inny sposób, niż śmieci. Poza tym wrzucanie ich do koszy na śmieci wiąże się z ryzykiem różnego rodzaju chorób. Osoby, które nie przestrzegają tych zasad mogą zostać ukarane mandatem przez Straż Miejską. Należy dbać o czystość i nie zanieczyszczać parków czy skwerków. Należy być świadomym i odpowiedzialnym właścicielem czworonoga.

W trosce o dobro ogólne i środowisko należy sprzątać po swoim pupilu. Jednorazowe woreczki na psie odchody są ogólnodostępne, a kosze przeznaczone do ich wyrzucania stoją w każdym miejscu, gdzie spaceruje się z psami. Kary za łamanie przepisów powinny być surowsze, ponieważ są jeszcze ludzie, którzy nie przestrzegają ich i nie sprzątają po swoim psie.