Czym są naprowadzacze?

Naprowadzcze są niemal niezbędnymi elementami wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z rozładowywaniem towaru. Ich główną funkcją jest usprawnienie całego procesu poprzez nakierowanie dostawców pod rampę, dok bądź bramę magazynową. Nie bez znaczenia jest rodzaj materiału użyty do ich produkcji, a także miejsce montowania.

Zastosowanie naprowadzaczy w magazynach

naprowadzaczeDo produkcji naprowadzaczy wykorzystywana jest najczęściej stal ocynkowana, a jej zastosowanie wynika w głównej mierze z doskonałych właściwości. Stal jest materiałem o wysokiej odporności na uszkodzenia, a także działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Same naprowadzacze przybierają postać długich rur mocowanych równolegle względem siebie. Z kolei sposób montażu do ścian budynku jest prostopadły. Nie bez znaczenia jest również sama odległość pomiędzy poszczególnymi naprowadzaczami umożliwiająca wjazd samochodom dostawczym i rozładowanie towaru. Aby zapewnić maksimum wygody kierowcom zwykle malowane są na jaskrawe kolory, przez co osoba kierująca pojazdem bez najmniejszych problemów dostrzeże metalowe elementy. Bardzo często malowane są po prostu na jaskrawy, żółty kolor. Sama budowa i sposób montażu naprowadzaczy przypomina swego rodzaju korytarz, który usprawnia proces rozładunku towaru. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo ich wysokość także została odpowiednio dopasowana. Dzięki niej mamy pewność, że podczas manewru pojazdami dostawczymi felgi nie zostaną uszkodzone przez metalowe elementy.

W zależności od cech charakterystycznych miejsca, w których naprowadzacze mają zostać wykorzystane możemy idealnie dopasować ich budowę, konstrukcję i wysokość. Są to parametry niezwykle istotne zwiększające bezpieczeństwo podczas rozładunku towarów. Zwykle właściciele magazynów dopasowują je względem rodzajów aut, które dowożą towar.