Czy warto pójść na terapię dla par?

Każdy związek przeżywa swoje wzloty i upadki. Nigdy nie jest tak, że żyjemy całkowicie szczęśliwie, wolni od zmartwień i problemów. Problemy, które osobiście nas dotyczą, bardzo często odbijają się na naszym związku. Czasem nasze oczekiwania względem drugiej połówki są nierealne. I to doprowadza do rozstania.

Jak terapia pomaga ratować związek?

terapia dla parWiele osób uważa, że terapia dla par nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie chcą one opowiadać o swoich najskrytszych problemach komuś, kogo tak naprawdę nie znają. Jednak spójrzmy na to z innej perspektywy. Gdy opowiemy o tym wszystkim rodzinie i znajomym, będziemy w jakiś sposób przez nich oceniani. Być może będą starali się nam pomóc, a wyjdzie jeszcze gorzej. Terapeuta przede wszystkim nie będzie nas oceniał. Spojrzy na całą sprawę swoim fachowym okiem. Nie musimy więc się tego bać. Tak naprawdę o wiele łatwiej jest zwierzyć się komuś obcemu, niż najbliższej nam osobie. Jak terapia może wpłynąć na nasz związek? Przede wszystkim terapeuta da nam kilka rad, które powinny zostać zastosowane w naszym życiu. Mogą one dotyczyć kompromisów, nie krytykowania partnera, doceniania drugiej połówki. Czasem te rady mogą wydać nam się bardzo proste i pospolite, bo tak naprawdę w prostocie tkwi klucz. Te najbardziej codzienne zachowania podsycają ogień i miłość. Na terapii nauczymy się cieszyć drobiazgami i okazywać sobie uczucia w dniach codziennych. Nie tylko podczas kolacji i rocznic. Z pewnością terapeuta pokaże nam, jak ważnym elementem są chociażby buziaki po powrocie z pracy.

Dziś bardzo często tracimy nasze związki przez upór. Małe rzeczy sprawiają, że nie chcemy już ze sobą być. Na terapii z pewnością nauczymy się tego, że zwykłe zrobienie herbaty ma ogromną moc. Tkliwe uczucia i życzliwość są kluczem do tego, by utrzymać nasz związek.