Czy niedrogi lekarz będzie w stanie nam pomóc?

Przyjęło się mówić, że trzeba dobrze wyceniać posiadana widzę. Na pewno to zjawisko jest widoczne w środowisku lekarzy. Kiedy udajemy się na prywatną wizytę, często mamy wrażenie, że musimy zapłacić o wiele więcej niż się należy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do swojej pozycji każdy lekarz doszedł naprawdę poprzez ciężką pracę, a i bierze na siebie naprawdę dużą odpowiedzialność każdego dnia. Czy jednak powinniśmy dzielić lekarzy w kategoriach tani i drogi?

Lekarz drogi, lekarz tani – czy powinno się tak mówić?

niedrogi lekarz w ToruniuW przypadku wizyt u lekarza zdecydowanie takie określenie nie powinno w ogóle być używane. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ceny ustalane będą w zależności od pracy wykonanej przez lekarza. Zupełnie inaczej będzie traktował nas diagnosta, a zupełnie inaczej chirurg, który przeprowadzi zabieg. Jednak możemy przeanalizować znajdujących się w naszym otoczeniu lekarzy i gabinety lekarskie pod wieloma względami. Może się okazać, że po ich porównaniu będzie można jednego z nich określić jako niedrogi lekarz w Toruniu. Jednak porównanie nie powinno polegać jedynie na zestawieniu ze sobą ceny wizyty. Powinniśmy dołączyć do tego również  określenie doświadczenia lekarza i kierować się ogólnie panującymi opiniami. Jeśli faktycznie okaże się, że wszystkie cechy są optymalnie dobre, a i cena jest zadowalająca, z całą pewnością warto skorzystać z wizyty właśnie u takiego lekarza. Trzeba się jednak upewnić, że faktycznie podana cena będzie ceną całkowitą wizyty. Może często być również tak, że cena podana w cenniku będzie ceną jedynie wizyty, a każde wykonane dodatkowo badanie będzie naliczane osobno. Wtedy z całą pewnością nie będzie dla nas to korzystna oferta. Jednak czy w kwestii zdrowia powinniśmy w ten sposób wartościować?

Wybór dobrego lekarza z całą pewnością może kosztować nas sporo cierpliwości, ale również i pieniędzy. Niekiedy udajemy się do specjalisty i nie jesteśmy zadowoleni z wizyty. Nie da się ukryć, że zmieniamy wtedy gabinet, a u kolejnego lekarza musimy zaczynać wszystko od początku. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że o zdrowie trzeba dbać o w tek sprawie należy przyjmować inne niż opłacalność wyznaczniki.