Czas kupić narzędzia do pracowni

Jestem nauczycielem z ogromnym stażem. Wieloletnie doświadczenie i podejście do edukacji sprawiło, że zostałem wicedyrektorem szkoły. Uczę w zespole szkół mechanicznych. Według mnie zaplecze techniczne mające na celu w praktyce pokazać uczniom zasadę działania maszyn jest niewystarczające. Postanowiłem, że to się w tym roku zmieni.

W Bydgoszczy są dobre sklepy z narzędziami

narzędzia z BydgoszczyMoim pomysłem jest rozwój zaplecza technicznego, w którym brakuje narzędzi skrawających, elektronarzędzi i urządzeń pomiarowych. Bez tego nie można robić ani doświadczeń ani ćwiczeń, a przecież na tym pracownia powinna się opierać. Złożyłem wniosek do dyrektora o dofinansowane tej pracowni. Doskonale się do tego przygotowałem argumentując wszystkie moje cele. Jeśli to się sprawdzi – możemy być jedną z najlepszych szkół w województwie! Musiałem zrobić kosztorys całej tej inwestycji i w związku z tym doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będą narzędzia z Bydgoszczy o wysokiej jakości. Znalazłem pewien sklep w internecie, który posiada atrakcyjne stawki cenowe przy wysokiej jakości użytkowania. Liczę na trwałość, ponieważ wiadomo jak to z uczniami bywa, komuś coś spadnie, ktoś coś złamie i tak w kółko. Oczywiście każdy w szkole czy to uczeń czy pracownik będzie musiał dbać o te narzędzia. Do tego dostosuję odpowiedni regulamin z którym poszczególne osoby powinny się zapoznać. Mam nadzieję, że dyrektor poprze moje stanowisko i będę mógł zacząć tworzyć w skupieniu mój projekt. Zapewne przełoży się to na korzyści edukacyjne.

Chciałbym bardzo, aby zajęcia nie tylko uczyły teorii, ale i również praktyki. Powinny być więc ciekawe, rozwijające oraz skłaniające do myślenia. Wiem, że narzędzia, które można dostać w Bydgoszczy sprawdzą się w tym celu doskonale. Czy mój projekt wypali? Okaże się za jakiś czas.