Coraz popularniejsze są podróże do Szwajcarii

Jeszcze kilka lat temu niewielu Polaków podróżowało do Szwajcarii. Ten niewielki kraj położony w Alpach jest dosyć wyodrębniony, ponieważ nie należy do Unii Europejskiej. Niedawno jednak rynek pracy został tam otwarty dla obywateli mieszkających na terenie Unii. I teraz podróżowanie do tego kraju jest coraz popularniejsze a na przewozy do Szwajcarii popyt rośnie z miesiąca na miesiąc.

Do Szwajcarii można dotrzeć wygodnie busami

busy szwajcaria polskaJakie są możliwości, jeśli chodzi o podróżowanie z Polski do Szwajcarii? Jest ich oczywiście kilka. Do najdroższych na pewno należy lot samolotem. Bilety lotnicze kosztują całkiem sporo, a potem trzeba się jeszcze dostać z lotniska na miejsce docelowe. Własny samochód też należy do jednych z droższych środków transportu. W krajach zachodniej Europy paliwo jest drogie, a do przejechania jest około półtora tysiąca kilometrów. Najtańszą i najwygodniejszą opcją są zdecydowanie busy Szwajcaria Polska, które kilka razy w tygodniu kursują tam i z powrotem. Jako, że ta trasa dopiero staje się coraz bardziej popularna to na razie takie połączenia busami oferowane są z największych polskich miast. Podróż trwa kilkanaście godzin, ale bilet na takiego busa kosztuje w okolicach pięciuset złotych. To przynajmniej dwa razy tanie niż podróż własnym samochodem. A do tego jest o wiele bardziej komfortowo. Busa prowadzi kierowca, a pasażerowie w czasie podróży mogą spokojnie spać przez całą noc.

Z miesiąca na miesiąc przybywa połączeń na trasie do Szwajcarii. Pewnie za kilka miesięcy do tego państwa będziemy mogli dotrzeć z każdego miasta w naszym kraju. Na razie można tam dojechać komfortowo i wygodnie z największych dworców autobusowych w kraju. Małe busy kursują co kilka dni a pasażerów przewożą w oby dwóch kierunkach.