Co warto wiedzieć o woskach zapachowych?

 

Świeczki zapachowe od dawna obecne są w sklepach w najróżniejszych formach i odmianach, od małych podgrzewaczy, po wysokie świece. Na pierwszy rzut oka, świece zapachowe i wosk wydają się dokładnie tym samym, choć różnice bywają znaczne.

Rodzaje i zastosowanie wosku zapachowego

woski zapachoweWosk zapachowy wykonany jest z naturalnego wosku pszczelego, w przeciwieństwie do wszechobecnej w tanich sklepowych świeczkach parafiny. Stosuje się w nim również naturalne ekstrakty z roślin, bez sztucznych dodatków, co daje wyraźniejszy i bardziej intensywny zapach, jednocześnie pozbawiony drażniącego, chemicznego zapachu jaki towarzyszy często topionej parafinie. Woski zapachowe oferują większą gamę zapachów niż w przypadku tradycyjnych świeczek. Oprócz popularnych aromatów owocowych oraz czystego morskiego powietrza, najczęściej spotykanych, istnieją również bardziej wyszukane i oryginalne odmiany, takie jak aromat suszonych przypraw, zapach świeżego drewna kojarzący się z wnętrzem górskiej chaty, czy nawet tak niespotykane jak  zapach suchego piasku pustyni lub świeżo opadłego śniegu. Zastosowanie wosku zapachowego jest również bardziej różnorodne niż tradycyjnych świeczek. Może on być palony w specjalnym kominku… lub też dodany do opału w zwykłym kominku, by wytworzyć bardziej intensywny zapach w pomieszczeniu. Wiele odmian nadaje się z powodzeniem do domowej aromaterapii. Istnieje również możliwość łączenia ze sobą dowolnej ilości aromatów wedle preferencji, by wytworzyć idealny dla siebie i zarazem unikatowy efekt – wystarczy palić w kominku kilka kawałków różnych wosków.

Na rynku można znaleźć wiele firm produkujących wysokiej jakości, a przy tym stosunkowo tanie  świeczki i woski zapachowe. Intensywny zapach w połączeniu z dość długim czasem palenia sprawiają, że pojedynczy produkt wystarczy nawet na kilka wieczorów.