Co warto wiedzieć o etykietach na butelki?

Etykieta samoprzylepna na butelce nie tylko zawiera informacje dla kupującego, ale jest również dobrym chwytem marketingowym, dlatego należy bardzo uważać na projekt i jakość etykiet. Warto zamówić spersonalizowane etykiety w dobrej drukarni, które będą wyróżniać się na tle innych etykiet.

Bogaty asortyment różnych etykiet na butelki

druk etykiet na butelkiEtykiety foliowe są obecnie bardziej popularne niż ich papierowe poprzedniczki, ponieważ są mocniejsze i trwalsze. Jednocześnie nie są gorsze pod względem jakości druku i możliwości oddawania barw. Folie polimerowe skutecznie opierają się kondensacji, ponieważ warunki przechowywania wielu butelek zapewniają chłodzenie, a wilgoć nie jest straszna dla takich naklejek. Dlatego też mając na uwadze druk etykiet na butelki, warto wybrać właśnie takie. Chcąc też obniżyć cenę swoich produktów za pomocą tanich naklejek, można kupić papierowe etykiety na butelki, ponieważ są tańsze w produkcji. Sam druk etykiety na butelce w drukarni odbywa się na sprzęcie fleksograficznym. Umożliwia wykonanie etykiety na butelce o dowolnym kształcie i rozmiarze, z różnymi metodami obróbki i różnymi wzorami. W zależności od życzeń klienta do produkcji etykiet na butelki proponuje się stosowanie folii holograficznej lub nawet papieru metalizowanego – błyszczącego, matowego i półmatowego. Można wybrać etykiety na butelki z dowolną informacją i obrazem. Możliwości projektowe są niezwykle szerokie i pozwalają odróżnić produkty podobne, aby były oryginalne i rozpoznawalne.

W drukarni można zamówić etykiety na butelki z projektem wzorniczym, który obejmuje opracowanie podstawowych informacjami, wzór o efektownym designie, oraz informacje zawierające skład, objętość oraz inne właściwości i cechy, które są cenne dla konsumenta.