Co powinny zawierać strony www?

Strona internetowa jest w dzisiejszych czasach odpowiednikiem wizytówki. To ona jest bowiem pierwszą rzeczą jaką ludzie widzą, kiedy wyszukują w przeglądarkach danego przedsiębiorstwa. Musi więc ona reprezentować sobą odpowiedni poziom aby wywrzeć na kliencie odpowiednio dobre pierwsze wrażenie.

Profesjonalne strony www

strony wwwGłównie jednak jej zadaniem jest jego nie zepsuć. Ludzi w obecnym świecie jest bowiem zdecydowanie łatwiej do czegoś zrazić niż zachęcić. Całą sprawę pogarsza oczywiście jeszcze fakt, że to właśnie te negatywne rzeczy najszybciej rozchodzą się. Jeżeli więc jakieś strony www są źle wykonane to bardzo szybko znajdują się na różnych forach gdzie służą za komiczne przykłady. W taki sposób traci również marka, którą miały reprezentować. Dlatego właśnie z reguły tworzenie stron www powinno się zostawić profesjonalistą z Gdańska, czy z innego miasta. Oni bowiem wiedzą co taka strona powinna zawierać i jak ją poprawnie wykonać. Najważniejszy w stronie jest bowiem prosty i czytelny nagłówek. Powinien on zawierać logotyp firmy, którą reprezentuje, oraz jej slogan, lub jakieś inne hasło. To jest bowiem pierwsze czym strony www przykuwają uwagę odwiedzających. Jeżeli to się im spodoba to możemy być z siebie zadowoleni, ponieważ większość pracy jest za nami. Każde projektowanie stron www powie, że ważne jest jednak jeszcze proste i niezbyt skomplikowane menu. Odwiedzający musi bowiem poruszać się po takiej witrynie bez problemu. Jeżeli zgubi się gdzieś między podstronami to z pewnością wyłączy kartę i przestanie się interesować tą firmą.

O wiele bardziej opłaca się więc odpuścić trochę i zaprojektować prostą, schludną stronę, niż przesadzić z nadmiarem szczegółów.