Co na prezent dla rodziny i znajomych?

 

Niekiedy stajemy przed problemem, jakim jest wybór prezentu. Często w takiej sytuacji snujemy się po centrum handlowym próbując wybrać coś nietuzinkowego, co jednocześnie nie zrujnuje naszego portfela. Rzeczywiście, często wybór nie jest łatwy, bo w tych czasach przecież „wszyscy wszystko mają”.

Co chciałbyś dostać w prezencie?

wyjątkowe kosze prezentoweZnając się z kimś wiele lat, wymieniając wiele prezentów z okazji świąt i urodzin, czasami brakuje nam już pomysłów. Są osoby, którym zawsze wiemy, co kupić (na przykład osoby lubiące czytać lub zapaleni melomani), z innymi trzeba poradzić sobie inaczej. Ciekawą metodą kupowania prezentów innym jest odpowiedzenie sobie na pytanie „Co ja chciałbym dostać?”. O ile odpowiedzią nie jest jakiś specjalistyczny sprzęt związany z naszym hobby, możemy podarować bliskiemu to, co sami chcielibyśmy dostać. Jeśli ta metoda nie działa, możemy zlecić komuś skomponowanie prezentu dla członka rodziny czy znajomego. Obecnie działa całkiem dużo firm oferujących takie usługi. Wyjątkowe kosze prezentowe są świetnym rozwiązaniem – pod warunkiem, że są ładnie wykonane, a ich zawartość wywołuje uśmiech na twarzy. W żadnym wypadku nie należy kupować gotowych koszy oferowanych przez supermarkety. Wyglądają tandetnie i zwykle również zawierają produkty z niezbyt wysokiej półki. W tej kwestii lepiej kierować się zasadą „mniej znaczy więcej” – lepiej dać komuś luksusową kawę czy herbatę i dwa rodzaje droższych czekoladek niż tanie wino, 3 odmiany słabej jakościowo kawy i 10 rodzajów słodyczy dostępnych w każdym sklepie osiedlowym. Z niewielkiego, ale stylowego prezentu zdecydowana większość osób się ucieszy.

Obdarowywanie bliskich prezentami jest niezwykle przyjemną rzeczą, jednak czasami brakuje pomysłów – żyjemy w czasach konsumpcjonizmu i zwykle wszystkie potrzebne rzeczy już mamy. Jeśli nie wiemy, co chciałaby dostać dana osoba, najlepiej zdać się na własny gust lub oddać przygotowanie prezentu w ręce profesjonalistów.