Chlorek wapnia jako temat pracy magisterskiej

Jak ja nie lubię czekać, jak ja się zawsze wciąż denerwuje. Otóż jak wiecie, dwa tygodnie temu obroniłam się na wydziale chemii w naszym uniwersytecie, zaproponowano mi staż oraz studia doktoranckie. Miałabym zajmować się problematyką takich związków jak glikol etylenowy, szukać zastępników, poszerzać zakres możliwości i zastosowania tego składniku.

Chlorek wapnia skomplikowany

chlorek wapniaInna sprawa, że moja praca opierała się głównie z tematyką w której występował glikol propylenowy i tutaj opisywałam jego zastosowania w kosmonautyce, oraz zagrożenia płynące dla człowieka z jego strony. Promotor powiedział mi, że mam talent do łatwego pióra i świeżość w podejściu do wielu tematów. Mówił, że dla mnie sól drogowa jest tak samo skomplikowana jak chlorek wapnia, więc wierzy w moje umiejętności i przepowiada mi wielką karierę w dziedzinie nauki. Jednak do tej pory nie otrzymałam, żadnej konkretnej informacji. Martwię się trochę, że to były takie czcze zapewnienia, poklepywania po plecach bez żadnego przełożenia w rzeczywistości. Kurcze szkoda by było, bo nawet zaczęłam zastanawiać się nad tym jak rozpocząć swoją pracę naukową i wziąć też pod lupę niedoceniany węglan sodu. Pamiętacie, jak w poprzednim poście opisywałam jego skład i możliwości? No właśnie, węglan sodu to całkiem uniwersalny substrat, można go użyć w wielu roztworach. W każdym razie, na tę chwilę nikt, ani nic się do mnie nie odezwało.

Myślę, że ten glikol etylenowy to jednak będzie musiał poczekać, a ja muszę się zacząć rozglądać za normalną pracą zarobkową. Skończyła się laba na studiach, teraz wita mnie życie. Trochę jednak mnie martwi, że zamiast analizować glikol propylenowy, analizuje rynek pracy. Trzeba być jednak przygotowanym na wszystko, a ja na to jestem gotowa. Czekam już tylko do jutra.