Cena biorezonansu magnetycznego

Koszt usługi zazwyczaj jest kwestią dyskusyjną. Dla jednego to, co jest niezwykle drogie dla drugiego może być dużym wydatkiem. Oczywiście wszystko zależy od zasobności naszego portfela. Zwykle szukamy usług, które odpowiadają nam pod względem jakościowym oraz cenowym. Nie mniej jednak nie warto oszczędzać na zdrowiu.

Badanie za pomocą biorezonansu

biorezonans magnetyczny - cenaCoraz częściej słyszymy o biorezonansie. Należy jasno podkreślić, że biorezonans nie jest alternatywą rezonansu magnetycznego. To dwa całkowicie inne badania, których nie należy mylić. Działanie fal elektromagnetycznych wykorzystuje biorezonans magnetyczny – cena tego typu usług kosztuje kilkaset złotych. Cena diagnostyki, a więc oceny naszego ogólnego stanu zdrowia wynosi około dwustu złotych. Znacznie droższa jest terapia, która kosztuje około sześciuset złotych. Oczywiście ceny między poszczególnymi gabinetami mogą się nieco różnić. Tak działa wolny rynek. Badanie za pomocą biorezonansu zostało opracowane w drugiej połowie dwudziestego wieku. Od tego czasu budzi wiele kontrowersji i ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Należy do metod medycyny alternatywnej. Mimo tego z tego typu usług korzysta coraz większa liczba pacjentów. Za pomocą biorezonansu można leczyć szereg jednostek chorobowych. Kusi nie tylko szybkość działania terapii, ale również atrakcyjnie niska cena usługi. Niewątpliwie biorezonans zyskuje coraz większą popularność.

O kosztach leczenia powinno się mówić głośno. Większość specjalistycznych badań wymaga ponoszenia dodatkowych opłat. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje większości badań. Cena biorezonansu magnetycznego wynosi około dwustu złotych za wstępną diagnostykę stanu ogólnego oraz około sześciuset złotych za wykonanie terapii przy użyciu biorezonansu.