Być jak Sherlock Holmes – marzenia detektywa

Wielu osobom wydaje się po lekturze książek o jednym z najwybitniejszych literackich detektywów jego praca jest niezwykle łatwa. Szczególnie, gdy reżyserzy oraz twórcy seriali bardzo chętnie korzystają z dobrodziejstw literatury, które zostały napisane lata temu.

Każdy detektyw chciałby być jak Sherlock

detektywJednak praca jako detektyw to nie jest łatwa jakby mogło się wydawać. Przede wszystkim potrzebna jest specjalna licencja. Żaden klient nie zaufa nam, jeżeli nasze kompetencje nie będą potwierdzone. Przede wszystkim dlatego, że usługi detektywistyczne są dość drogim interesem i nikt nie powierzy dużej sumy pieniędzy osobom, które nie posiadają ku temu kompetencji. Jak opowiada Karolina, jedna z kobiet – detektywów działających na terytorium Katowic ona także padła ofiarą miłości do literackiego bohatera wykreowanego przez jednego z Brytyjskich autorów. Praca wówczas wydawała jej się niezwykle łatwa. Chodzisz, patrzysz obserwujesz. Szczególnie w dwudziestym pierwszym wieku, kiedy technologia jest rozwinięta do takiego stopnia, że nic się nie da ukryć. Jak się okazało, stało się to mylące. Przede wszystkim dlatego, że samo miasto było za małym terenem, aby móc działać a dodatkowo z tego wyżyć. Potrzeba była zdecydowanie większego obszaru, więc Karolina rozszerzyła swoją działalność na cały Śląsk. Zaraz po zdaniu licencji otrzymała od swoich rodziców lupę, która była symbolem.

Jak się okazało praca detektywa jest dość monotonna, ponieważ przeważnie przychodzą osoby, które podejrzewają swoich partnerów o zdrady. Sprawy trwają około trzech dni, po czym przyjmuje się kolejne podobne zlecenie.