Butlę z gazem przywożą mi do domu

Gdy mieszka się na wsi to o gazie ziemnym można jedynie pomarzyć. A wiadomo jak to jest, gdy używa się gazu z butli. Braknie go w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy na palnikach kuchenki gotuje się niedzielny obiad. To taka złośliwość losu, ale ja mam na to swój sposób. W moim mieście butlę przywożą mi do domu i zawsze mam przynajmniej dwie na zapas.

Zawsze mam zapasowe butle z gazem

gaz w butli częstochowaTak sobie właśnie to wymyśliłem, żeby zawsze mieć ze dwie zapasowe butle z gazem w garażu. Wówczas mogę na bieżąco mieć dostęp do pełnej butli – nawet kiedy gazu braknie mi w połowie niedzieli. Mamy w domu dwie kuchenki gazowe, więc nie rzadko zdarza się, że potrzebne są obydwie zapasowe butle jednocześnie. Gaz przywożą mi do domu, ponieważ w moim mieście działa firma, która przywozi gaz na telefon. Kiedy zużyję chociaż jedną zapasową butlę to dzwonię do moje sprzedawcy i zamawiam gaz w butli Częstochowa z dostawą do domu. I co najważniejsze – za przywiezienie butli kompletnie nic się nie płaci. Tylko, że zamówioną butlę przywożą wówczas, kiedy mają więcej zamówień z jednej okolicy. Ja nauczyłem się już robić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu mogę mieć pewność, że kuchenki gazowe w moim domu zawsze będą w pełni funkcjonalne. Chociaż akurat ja ich nie obsługuję, ale muszę zapewnić ich ciągłość pracy. Gotowanie może nie należy do moich ulubionych zajęć, ale wymiana butli to już typowo męskie zadanie.

Jeśli mogę komuś coś poradzić to naprawdę dobrze jest zadbać o to, żeby mieć w domu zapasowe butle napełnione gazem. Bo kiedy nie miałem zapasu to naprawdę różnie to bywało. A teraz tylko dzwonię i przywożą mi butlę do domu. Wymieniam je zawsze wówczas, kiedy zużyję chociaż jedną z moich butli zapasowych. W ten sposób już nigdy nie zaskoczył mnie brak gazu w butli.