Bursztyn jako pamiątka z naszego kraju

W trakcie podróży za granice zawsze kupujemy pamiątki, które będą nam przypominały o danym miejscu. Mają one przywołać towarzyszące nam podczas wyjazdu emocje. Zazwyczaj przy okazji zakupu takich pamiątek poszukuje się czegoś, co jest charakterystyczne dla danego miejsca. Przyjrzyjmy się temu, co najczęściej obcokrajowcy zabierają ze sobą jako pamiątkę z Polski. 

Zagraniczni turyści zachwycają się bursztynem

wyroby z bursztynuNie tylko Polacy na każdym wyjeździe zaopatrują się w torbę pamiątek. Jest to zwyczaj, który panuje na całym świecie. Również turyści odwiedzający nasz kraj mają w zwyczaju zabrać do domu coś polskiego. Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że najczęściej kupowaną pamiątką, która jednoznacznie kojarzy się turystom z Polską, jest bursztyn. Może być to lekko zaskakujące, jednak to właśnie wyroby z bursztynu są na świecie uznawane za najbardziej charakterystyczny przedmiot reprezentujący nasz kraj.  Turyści zachwycają się ich pięknem i tajemniczością. Ich ciepły odcień przywołuje na myśl zachodzące letnie słońce, lub gorący piasek z polskich plaż. Tak niedoceniany w naszym kraju surowiec okazuje się być naszą wizytówką. Wystarczy chociażby przejść się po ulicach wakacyjnych kurortów. Na każdym kroku praktycznie możemy spotkać produkty imitujące bursztyn. Takie tanie pamiątki kupują zazwyczaj sami Polacy. Obcokrajowcy zazwyczaj odwiedzają specjalistyczne sklepy jublilerskie z wyrobami z bursztynu, których, szczególnie nad morzem, nie brakuje. 

Okazuje się, że dla zagranicznych turystów pamiątką, która najbardziej kojarzy im się z Polską są wyroby z bursztynu. Turyści zachwycają się niespotykanym pięknem tego surowca. Może teraz pora na nas, abyśmy wyleczyli się z kompleksów i docenili to, jakie skarby mamy w posiadaniu i do zaoferowania poza krajem.