Body dla noworodka

Wyprawka dla dziecka, to wszystkie niezbędne artykuły na pierwsze miesiące, a nawet lata życia. Najważniejsze elementy, to łóżeczko z pościelą, głęboki wózek z fotelikiem samochodowym, ubranka w paru rozmiarach i smoczki. Przydadzą się też kocyki i rożek dla malucha.

W jakim rozmiarze kupić body dla dziecka?

body dziecięce cenaDzieci bardzo szybko rosną, dlatego nie warto zbyt dużo kupować ubranek, bo szybko z nich wyrosną. Noworodek w ciągu miesiąca wyrasta z jednego rozmiaru. W pierwszym roku dziecko rozwija się najszybciej, dlatego wystarczy mieć po parę kompletów ubranek. Jeżeli chcemy kupić body dziecięce cena ich nie powinna przekroczyć dwudziestu złotych za sztukę. Body to klasyczne ubranie zapinane w kroku na małe zatrzaski. Mogą być wkładane przez głowę dziecka, albo zapinane po skosie. Najlepsze są body bawełniane, bo doskonale chłoną wodę i są bezpieczne dla niemowlaka. Nie są to drogie ubranka, ale najlepiej je kupować w kompletach po kilka sztuk, bo tak jest najtaniej. Dzieci szybko się brudzą, dlatego warto mieć body w zapasie, przynajmniej siedem par, aby nie trzeba było robić prania codziennie. Wysokiej jakości bawełna jest odporna na wysokie temperatury i się nie kurczy, dlatego można dziecięce body prać w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Rodzice dla dziewczynek kupują różowe, białe i czerwone, a dla chłopców, niebieskie i żółte body. Największy wybór znajdziemy w sklepach z artykułami dla dzieci, albo w popularnych sieciówkach odzieżowych z działem dziecięcym. 

Body najlepiej się sprawdzą latem kiedy jest gorąco. Dostępne są na ramiączkach, z krótkim i długim rękawem. W lecie maluch może być w samych bodach, a w zimie mogą one być jako bielizna pod grubszymi ubrankami. Jeżeli skorzystamy z oferty w sezonie wyprzedaży, to zaoszczędzimy sporo pieniędzy.