Bielizna dla karmiących mam

Bycie mamą nie jest proste, szczególnie noworodka i niemowlaka. Wiele kobiet decyduje się na karmienie dziecka piersią, gdyż to najlepszy sposób na jego odżywianie. Choć wymaga ono dużego poświęcenia ze strony mamy i też przygotowania.

W jakiej bieliźnie karmić dziecko?

bielizna do karmieniaW kobiecych piersiach, pokarm dla maluszka zaczyna się produkować już w okolicach dwudziestego tygodnia i z czasem jest go tylko więcej. Zaraz po porodzie, piersi są szczególnie nabrzmiałe i wymagają odpowiedniego traktowania. Konieczna jest specjalna bielizna do karmienia, która odpowiednio podtrzymuje biust i umożliwia łatwe i szybkie karmienie. Podstawową cechą takiej bielizny, są odpinane ramiączka i możliwość odsłonięcia każdej piersi z osobna. Dzięki temu, mama może bezproblemowo karmić maluszka w każdym miejscu. Taki biustonosz musi być przede wszystkim wygodny, ponieważ mama będzie w nich chodziła przez okres karmienia przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Najczęściej są one wykonane z bawełny i nie posiadają żadnych usztywnień ani fiszbin. Czasem bywa, że trzeba nakarmić dziecko w miejscu publicznym i wtedy stanik do karmienia jest idealnym rozwiązaniem, bo bez odsłaniania piersi można nakarmić maluszka. Umożliwia on odsłonięcie jedynie niewielkiej części piersi z brodawką. Każda mama powinna mieć przynajmniej dwa modele biustonosza na zmianę, aby zawsze mieć czysty model. Takie bielizna jest potrzebna jedynie na czas karmienia, ponieważ ma specyficzny krój. Można ją nabyć w większości sklepów odzieżowych z działem dla przyszłych mam.

Ceny bielizny do karmienia są porównywalne do codziennych modeli, ale najtaniej je kupimy w sklepach internetowych. Przeciętnie za taki model trzeba zapłacić około trzydzieści – sześćdziesiąt złotych. Po skończonym karmieniu nie będzie on już potrzebny, więc lepiej nie przepłacać.