Biały rzep na taśmie

Często wieszanie dekoracji w domu wiąże się z wykonaniem dziury w ścianie na gwóźdź, który będzie utrzymywać konkretny element. Jednak w sporej ilości przypadków, można tą metodę zastąpić inną, która nie uszkadza powierzchni.

Gdzie wykorzystać rzepy samoprzylepne?

rzep samoprzylepny taśma białaWiększość z nas nie wyobraża sobie umieszczenia obrazu na ścianie bez wbicia gwoździa, bo to najpopularniejszy sposób. Bardziej nowoczesnym sposobem i też nieinwazyjnym, jest rzep, który bez problemu można przykleić do ściany, mebli czy lustra. Jest to dość stare rozwiązanie, ale dopiero w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Rzep samoprzylepny taśma biała może się sprawdzić przy montażu moskitiery, ponieważ na białych framugach jest niewidoczny. Wystarczy go dokładnie przykleić na całej framudze, odczekać około dwóch godzin i można do niego przytwierdzić siatkę przeciw owadom. Zaletą takiej taśmy jest klej znajdujący się na jednej lub po obu stronach, ponieważ można ją zastosować w wielu przypadkach. W formie taśm są wygodne w użyciu, bo można je docinać na dowolnej długości. Samoprzylepne mają od zewnętrznej strony klej kauczukowy lub akrylowy, w zależności od przeznaczenia. Najmocniejsze łączenie gwarantują rzepy montażowe, czyli przeznaczone dla przemysłu. Także są oferowane na taśmach i są nieco grubsze i sztywniejsze niż pozostałe modele. Wbrew pozom, ten niewielki kawałek materiału porytego z jednej strony haczykami, a z drugiej pętelką, jest w stanie połączyć takie materiały jak szkło, plastik czy metal.

Rzep na białej taśmie sprawdzi się w montażu elementów w tym samym kolorze, gdyż nie będzie widoczny. Taśmy z klejem szczególnie przydadzą się w domu, na przykład w zawierzaniu dekoracji, mocowaniu wykładzin i dywaników czy wieszaniu moskitier i zasłon.