Atramenty dla tatuaźystów

Entuzjaści klasycznych tatuaży, wykonywanych dawno temu za pomocą atramentu o dość wątpliwej jakości, mają bardzo wysokie wymagania. Tatuaże przez nich preferowane muszą być bowiem wykonane za pomocą tuszy i atramentów wyglądających dokładnie tak jak owy chałupniczo robiony atrament, tworzony z niesprawdzonych składników.

Atrament do tworzenia tatuaży klasycznych

atrament do tatuowaniaOwy domowo robiony atrament nie jest już dostępny, z racji niesprawdzonego wpływu na zdrowie, aczkolwiek w salonach tatuaży coraz częściej pojawiają się tusze i atramenty które mają podobny, lub niemal identyczny kolor do owego atramentu. Dzięki takim tuszom można z łatwością tworzyć tatuaże, które wyglądają niczym klasyczne dzieła, tworzone chałupniczym, sinoniebieskim atramentem, choć są to dzieła o znacznie lepszej jakości, oraz znacznie bezpieczniejsze dla skóry klienta. Atrament do tatuowania, dzięki któremu można tworzyć takie tatuaże jest obecnie jednym z seryjnie produkowanych barwników do skóry, i w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru jest całkowicie bezpieczny. Barwa atramentu pozostaje taka sama jak kolor oryginału, aczkolwiek wszystkie inne cechy są znacznie poprawione. Oprócz niewątpliwej zalety bycia całkowicie bezpiecznym dla zdrowia, tusz klasyczny jest również dopasowany konsystencją do większość nowoczesnych maszynek oraz igieł precyzyjnych, przez co nie może on zatkać kanału igły, nawet o najmniejszej średnicy.

Tusz ten jest przeznaczony do tworzenia dzieł standardowych, bez cieniowania i wypełnienia, aczkolwiek może być wykorzystany do wielu różnych technik tatuowania, jeśli artysta ma na tyle wprawy i wiedzy by mógł go wykorzystać bez większych trudności. Bywa również preferowany przez tatuatorów wykonujących całkowicie ręcznie tworzone dzieła.