Adwokat od spraw spadkowych z Gdyni

Po śmierci jednego z członków rodziny pozostały majątek, jest dzielony wśród dzieci, rodzeństwa czy innych bliskich. Nawet jeśli zmarły pozostawił testament, to wciąż innym członkom należy się tzw. zachowek. Niestety przy sprawach dotyczących dziedziczenia bardzo często dochodzi do kłótni rodzinnych i niemożności dojścia do porozumienia. Czasem konieczne jest wręcz pójście do sądu.

Jak adwokat może pomóc przy sprawie spadkowej?

sprawy spadkowe w gdyniNa początek jednak zawsze warto postarać się jakoś porozumieć. Można pójść do adwokata, który prowadzi sprawy spadkowe w Gdyni, aby poradzić się w zaistniałej sytuacji. Najlepiej podjąć próby negocjacji z pozostałymi spadkobiercami podczas zorganizowanej mediacji, w której oczywiście będzie uczestniczył również adwokat. Najczęściej problem pojawia się wtedy, gdy spadek dotyczy zamieszkiwanej nieruchomości. W takiej sytuacji osoba mieszkająca i chcąca pozostawić dla siebie dom czy mieszkanie powinna spłacić pozostałych. W innym przypadku trzeba sprzedać nieruchomość i uzyskane pieniądze podzielić odpowiednio pomiędzy wszystkich spadkobierców. Jeśli jeden z nich nie zgadza się na sprzedaż, to jedyną opcją jest pójście do sądu. Niestety takie sprawy ciągną się długo i są mało opłacalne, szczególnie dla osoby, która zamieszkuje lokal. Otóż najczęściej sędzia wydaje decyzję o wystawieniu na sprzedaż nieruchomości przez komornika, co skutkuje uzyskaniem mocno zaniżonej kwoty.

Przy takich przypadkach znacznie lepiej dokonać samodzielnej sprzedaży po cenie rynkowej. Pamiętajmy jednak

, że jeśli jako zamieszkujący dom czy mieszkanie włożyliśmy w nie niemałe pieniądze, które podwyższyły wartość lokalu, to możemy ubiegać się o odzyskanie tej sumy. Trzeba jednak dysponować stosownymi dowodami potwierdzającymi wydatki na remont.